Facebook Instagram

Dilekle Nefes

DİLEK'LE NEFES

Nefes, insanı hayata bağlayan en temel, en doğal bağ… Fiziksel sağlığımızdan zihinsel aktivitelerimize, duygusal döngülerimizden, ruhsal yolculuğumuza kadar varlığımızın her boyutunda etkili. Kısaca, nefes insanın çok boyutlu doğasının tam merkezinden geçiyor ve tüm boyutları dengeliyor, hizalıyor. Dolayısıyla bütünsel sağlık, kişisel gelişim ve dönüşüm yolunda kullanabilecek en temel araç…

Nefesi aldığımızı, bildiğimizi zannediyoruz ama aslında fark etmeden nefesi nasıl manipüle ettiğimizi, kısıtladığımızı ancak nefesle çalıştığımızda fark ediyoruz. Kısıtlı nefes alışkanlıkları ile yarattığımız kısır döngüleri yine nefesle kırarak, yerine doğal ve verimli döngüler yaratabiliyoruz.

Nefes aynı zamanda hayatın aynası. Nefesle ilgili fark ettiğimiz her şey hayatımızdaki paternleri de anlamamıza yol açıyor… Doğal nefeslere dönerken, nefesi doğalından uzaklaştıran engellerimizle de karşılaşıyor ve yıkıyoruz. Dahası nefesi açtıkça, anladıkça ve doğal nefeslere döndükçe hayatımıza dair farkındalığımız da artıyor. Hayat nefes açıldıkça açılıyor…

Nefes UygulamaNefes Uygulama

Nefesi keşfetmek, doğal nefes döngüsüne ulaşmak, nefesi hayatın iniş çıkışlarında verimli bir şekilde kullanabilmek için ihtiyaçlara uygun olarak oluşturduğum kişisel ve grup nefes seansları ve eğitimleri ile yolculuğunuza eşlik ediyorum…


BİREYSEL NEFES SEANSLARI GRUP NEFES SEANSLARI GRUPLARA ÖZEL NEFES EĞİTİMLERİ DERİNLERDEN ÇIKMAK NEFES ATÖLYESİ

DİLEK'LE NEFES YAZILARI

ETKİNLİK VE DUYURULARDAN HABERDAR OLUN

Etkinlik ve duyurulardan haberdar olmak için lütfen adınızı ve e-mail adresinizi kaydedin.

SİZDEN GELENLER

Bildiğinizi sandığınız şeyleri tekrar öğrenmek güzeldir. Bazen çok okumak, bazen çok yazmak gerekir, bazen de hiç beklemediğiniz zamanda karşınıza çıkan bir dost sizi hatırlatır kendinize. Dilek’cim benim yıkılmaya başlayan inancımı, kendimi düğüm olmuş gibi hissettiğim bir dönemde tekrar karşıma çıkarak nefes almayı öğrettiğin için sana minnettarım. Ömrün açtığın nefesler kadar derin, dinlettiğin sesler kadar huzur dolu olsun.
Nurhan Ç. (34)- Mühendis

Nefes eğitiminden sonra; bedenime dair farkındalığım oluştu. Nefesimin kendime yetmediğini, eğitim içerisindeki seansı başaramayacağımı düşünürken düşüncelerimin çok ötesi ile tanışmaya başladım. Elbetteki sihirli bir el bana dokunup hayatımı değiştirmedi ancak kendi sınırlarımı aşabileceğimi, aslında beni sınırlayanın yine kendim olduğunu farkettim. Araba kullanma konusunda büyük bir korkum varken bu korkunun yersiz olduğunu düşündüm. Spora başladım aylardır ertelememe rağmen. Herşey birbiri ile zincirleme, iyilik de kötülük de... Spora başlamam ile birlikte çok kısa bir sürede bedenim, nefesim, sağlığım, beslenmem, enerjim, zihnim olumlu yönde değişti. Kendimden keyif almaya başladım. Olumlu düşünmenin olumlu yaşama olan katkısını gördüm yaşadım, enerjimi ve ışığımı etrafıma saçmaya bulaştırmaya başladım. Çalışma arkadaşlarım benden ilham alarak hayatlarında olumlu değişiklikler yaptılar. Ben onlardaki bu değişimi görmekten çok daha büyük keyif aldım sessizce :)
Deniz E. (32)- Özel sektör çalışanı

Hayatımın kilitlendiğini ve aynı döngüleri yaşadığımı hissettiğim bir dönemde, Yaradanın ve doğanın bir mucizesi olan nefes seansları ile tanıştım. Sadece hayatta kalmak için gerekli olduğunu düşündüğüm nefesin ruhumun rehberliğini ilettiğini ve nefesimdeki değişimlerin hayatıma yansıyacağını ve farkındalığımı arttıracağını bilmeden tecrübe ettim. İyi ki de olmuş ve iyi ki de Dilek Metinoğlu ile yolum kesişmiş ve iyi ki nefes terapilerini onu rehberliğinde yapmışım. Ruhumun yolculuğunda bu dünyaya getirdiğim kilitli kapıların açılmasına anahtar olan nefeslerimin sonsuzluğunda sonsuz şükür ve güvenle, korkusuzca ilerlerken beni desteklediğin ve rehberliğinle her zaman yanımda olduğun için teşekkür ederim.
Özge Çelik (38)- Akademisyen

Nefes ve Diamond Selection… Son 1 senemde bana en iyi gelen, en zor zamanlarımı atlatmamı, kendimle daha bir barışmamı, daha çok anda kalmamı sağlayan şifa çalışmaları.

Nefes zaten bilinen bilimsel bir çalışma. Vücuda alınan fazla oksijen ile, bilinçaltının adeta dile gelmesi, size yük olan negatif enerjilerin dışa çıkması, şifalanması. Burada yaptıranın önemi çok büyük. Ona bahşedilmiş ayrı bir yetenek var. Sizin zaten bildiğiniz, ihtiyacınız olan ama dillendiremediğiniz eksik bulduğunuz tarafların onun ağzından dökülmesi ve adeta şifalandırıcı olumlamalara dönüşmesi inanılmaz.
Sercan Ö. (45)- Bankacı

Yavaşlamayı öğrenmek istediğimi hatırladım o kendini anlatınca. Ardından bir gün nefes terapi deneyimledik birlikte. Bende bir ara durup soluklanmak (nefeslen alıp vermek:)) adına iyi geldi. Özellikle bu kadar uyaran arasında kendine odaklanabilmek açısından kullanılabilir bir yöntem. Durup dinlenmek, tazelenmek, enerjiyi yükseltmek için denenebilir ve devam ettirilebilir bir teknik.
Burcu G. (33)- Mühendis